CN100A110-24
Availability:
Contact sales@glyn.com.au for delivery leadtime if quantity to be ordered is greater than our stock.
Shipping:
Calculated at checkout
Current Stock:
8
 Product Description
CN-A series
  • 60-160Vdc and 14.4 - 36Vdc Input Ranges
  • IEC 61373 Shock and Vibration
  • Base plate Cooled
  • Full Power at 100°C base plate
  • Five Year Warranty
Product Name: CN-A series
Power Range: 30W - 200W
Input/Output Info: DC-DC / 1 o/p
Additional Information: 30W - 200W 110VDC Input Quarter & Half brick
Part number  Power  Output  Construction  Datasheet
CN100A110-24 100.8W 24V Quarter Brick  icon-pdf.gif
 Find Similar Products by Tag
 Find Similar Products by Category
 Product Reviews
This product hasn't received any reviews yet. Be the first to review this product!
You Recently Viewed...
newsletter
Follow us on
Copyright 2026 Glyn Store. All Rights Reserved.
| Sitemap |
Click the button below to add the TDK-Lambda CN DC-DC Converter (100W, 60-160V i/p, 24V o/p) to your wish list.