  • CCG30-24-05S
TDK Lambda
SKU:
CCG30-24-05S
Availability:
Contact sales@glyn.com.au for delivery leadtime if quantity to be ordered is greater than our stock.
Shipping:
Calculated at checkout
Current Stock:
Out of stock
Sorry but this item is currently unavailable. Please check back at a later stage.
 Product Description
Features
  • Compact dimensions: 30 W output from 1 x 1 inch footprint
    * Among the smallest in the industry, about 50% less than comparable earlier products
  • Wide input voltage range: 9 to 36 VDC and 18 to 76 VDC input types available
    * About twice the input voltage range of comparable earlier products
  • High efficiency: 91% (CCG30-48-15S)
  • 1,500 VDC withstand voltage rating (1 minute): High input to output isolation contributes to enhanced safety
ccg30.png
 Find Similar Products by Tag
 Find Similar Products by Category
 Product Reviews
This product hasn't received any reviews yet. Be the first to review this product!
You Recently Viewed...
newsletter
Follow us on
Copyright 2026 Glyn Store. All Rights Reserved.
| Sitemap |
Click the button below to add the TDK-Lambda DC-DC, 30W, 9~36Vin->5Vout to your wish list.